Uroczyste podsumowanie XIII Radosnych Obchodów Święta Niepodległości

Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zorganizowało w dniu 18 listopada 2014 r. w Zespole Szkół Nr 1 we Wrocławiu uroczyste podsumowanie XIII Radosnych Obchodów Święta Niepodległości we Wrocławiu. Patronat nad konkursem objął w tym roku Prezydent Miasta Wrocławia Rafał Dutkiewicz oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego.

Podczas uroczystości podziękowano wszystkim nagrodzonym uczestnikom konkursów oraz szkołom biorącym udział w Radosnej Paradzie Niepodległości. Na początku uroczystości przedstawiono multimedialną relację z jej przebiegu we Wrocławiu, dzięki czemu jeszcze raz można było zobaczyć i podziwiać oryginalne przebrania szkół i twórczy ich udział w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości Polski. Na tle innych szkół szczególnie widoczni byli na wrocławskim Rynku uczniowie Czternastki.

Nasza szkoła odniosła duży sukces, zajmując po raz piąty pierwsze miejsce. Uczniowie tym razem upamiętnili wydarzenia związane z 70. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. W uroczystym podsumowaniu wzięła udział sześcioosobowa delegacja uczniów z klasy 2C wraz z koordynatorem, Czesławem Zadrożnym. Za zajęcie pierwszego miejsca szkoła otrzymała z rąk przedstawiciela Wydziału Edukacji Miasta Wrocławia pamiątkowy dyplom oraz nagrodę pieniężną. Uroczystość w Zespole Szkół nr 1 zakończyła się występami artystycznymi uczniów biorących udział w Radosnej Paradzie Niepodległości.

Koordynator: prof. Czesław Zadrożny

6 grudnia 2014