Uroczyste podsumowanie obchodów Święta Niepodległości

Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zorganizowało w dniu 19 listopada 2013r. w Zespole Szkół Nr 1 we Wrocławiu uroczyste podsumowanie XII Radosnych Obchodów Święta Niepodległości. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Wrocławia Rafał Dutkiewicz oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego. W tym roku Radosna Parada Niepodległości miała wyjątkowy charakter, ponieważ główni koordynatorzy imprezy z ramienia WCDN Pani Małgorzata Olewińska –Syta i Pani Ewa Skrzywanek zostały wyróżnione przez Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego pamiątkową flagą państwową. Była ona niesiona na początku Radosnej Parady Niepodległości. W tegorocznych obchodach święta wzięło udział ogółem 51 szkół.Na uroczystości podziękowano wszystkim szkołom biorącym udział w Radosnej Paradzie Niepodległości oraz nagrodzonym uczestnikom konkursu.

Nasza szkoła odniosła duży sukces, zajmując pierwsze miejsce, tym bardziej że było to po raz trzeci z rzędu. Uczniowie byli chwaleni za aktywny udział w akcji i bardzo efektowne przebranie. Przedstawiliśmy w tym roku wydarzenia związane z walką Solidarności o wolność i suwerenność narodu polskiego w latach 1980 – 1981. W uroczystości, która odbyła się w auli szkoły, wzięła udział sześcioosobowa delegacja uczniów z klasy 1C wraz z koordynatorem Radosnej Parady Niepodległości Panem Czesławem Zadrożnym. Za zajęcie pierwszego miejsca szkoła otrzymała z rąk przedstawiciela Wydziału Edukacji Miasta Wrocławia pamiątkowy dyplom oraz nagrodę pieniężną. Uroczystość w Zespole Szkół nr 1 zakończyła się występami artystycznymi uczniów biorących udział w obchodach Święta Niepodległości.

Czesław Zadrożny Koordynator Radosnej Parady Niepodległości

2013-2014