Udział Pocztu Sztandarowego Szkoły w obchodach 75. rocznicy zbrodni katyńskiej

13 kwietnia 2015 r. we Wrocławiu odbyły się uroczystości poświęcone 75. rocznicy zbrodni katyńskiej. Obchody te, z udziałem m.in.: Wojewody Dolnośląskiego Tomasza Smolarza, Wiceprezydenta Wrocławia Wojciecha Adamskiego, Prezesa Dolnośląskiej Rodziny Katyńskiej Jacka Libickiego, posłów na Sejm RP oraz reprezentantów Wojska Polskiego, rozpoczęto uroczystą mszą świętą w bazylice mniejszej pw. Św. Elżbiety. Msza koncelebrowana była przez arcybiskupa seniora archidiecezji wrocławskiej Mariana Gołębiewskiego. Miała ona charakter uroczystości wojskowej – z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

Po zakończeniu pierwszej części obchodów rocznicy mordu katyńskiego odbył się przemarsz pocztów sztandarowych, przedstawicieli organizacji kombatanckich, Wojska Polskiego oraz uczniów i nauczycieli wrocławskich szkół z bazyliki pod Pomnik Ofiar Zbrodni Katyńskiej w parku Juliusza Słowackiego, który znajduje się przy ul. Jana Ewangelisty Purkiniego. W drugiej części uroczystości miał miejsce apel poległych. Następnie zaś delegacje biorące udział w wydarzeniu złożyły wieńce i wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

W uroczystościach tych brał udział również Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół Nr 14 we Wrocławiu w składzie: Katarzyna Jucha z klasy 1A, Beata Siorek z klasy 1A, Wojciech Umiński z klasy 1D. Nasza delegacja uczciła pamięć polskich jeńców zamordowanych przez NKWD1940 roku.

Opiekun Pocztu Sztandarowego Szkoły: prof. Czesław Zadrożny

Zdjęcia: Czesław Zadrożny, Ewa Serkowsk