Święto Wojsk Inżynieryjnych

15 kwietnia 2015 r. w Centrum Wojsk Inżynieryjno-Chemicznych uroczyście obchodzono przypadający na dzień 16 kwietnia Dzień Sapera. W obchodach Święta Wojsk Inżynieryjnych wziął udział poczet sztandarowy szkoły i delegacja uczniów z klasy 2C. Na placu apelowym stanęli zawodowi żołnierze Centrum, pracownicy cywilni, poczty sztandarowe wrocławskich szkół biorących udział w akcji terenowej „Żołnierska Pamięć 2015″. Uroczystości wojskowej przewodniczył Komendant Centrum, pułkownik Andrzej Dutka. Po części oficjalnej, podczas której wyróżniono żołnierzy zawodowych za wzorową służbę dla Ojczyzny na komendę dowódcy uroczystości, podpułkownika Aleksandra Wlizło, pododdziały ruszyły do defilady. Przed trybuną honorową przemaszerowały kolumny żołnierzy, zaprezentowano również sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu pododdziałów wrocławskiego Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjno-Chemicznych. Uroczystościom towarzyszyła orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych.

Koordynator i opiekun pocztu sztandarowego szkoły: prof. Czesław Zadrożny

30 kwietnia 2015