Pierwsze miejsce w Radosnej Paradzie Niepodległości

Już po raz piąty Liceum Ogólnokształcące Nr XIV zajęło pierwsze miejsce w Radosnej Paradzie Niepodległości, która zgodnie z tradycją odbyła się w dniu 11 listopada 2014 r. na wrocławskim Rynku. W tym roku nasi uczniowie przebrani byli za powstańców warszawskich, aby uczcić 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Mieliśmy ze sobą makiety ruin Warszawy, czołgu powstańczego „Kubuś” oraz transparent z napisem „Pamiętamy – uczniowie XIV Liceum Ogólnokształcącego”. Idąc ulicami Kazimierza Wielkiego w kierunku Galerii Dominikańskiej i następnie do Rynku, byliśmy podziwiani i oklaskiwani przez licznie zgromadzonych wrocławian. Wraz z młodzieżą maszerował również Dyrektor Zespołu Szkół Nr 14, Marek Łaźniak oraz wicedyrektor Małgorzata Drwięga. Była to piękna lekcja patriotyzmu w wykonaniu naszych uczniów.

Koordynator Parady Niepodległości Czesław Zadrożny

6 grudnia 2014