II miejsce w konkursie Wiedzy o Wojsku Polskim w latach 1939-1945

W marcu 2015 r. ruszyła trzecia edycja akcji „Żołnierska Pamięć 2015″, która jest prowadzona na terenie Garnizonu Wrocław pod patronatem Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjno – Chemicznych przy ul. Obornickiej. Jej głównym celem jest budowanie świadomości obywatelskiej, w tym patriotycznej i historycznej, a także kultywowanie i pielęgnowanie pamięci o polskich żołnierzach poległych w walkach o Ojczyznę oraz tych, którzy zginęli podczas wykonywania zadań służbowych podczas pokoju. W ramach tej akcji w dniu 27.03.2015 r. odbył się konkurs wiedzy o wojsku polskim w latach 1939-1945. Reprezentacje wrocławskich ogólniaków zmierzyły się z testem złożonym z 30 pytań z tego okresu dziejów wojska polskiego. Nasza reprezentacja, startująca w składzie: Wojciech Umiński, Anna Maryniuk z klasy ID oraz Jakub Gil z klasy 3K, spisała się świetnie, zajmując II miejsce w konkursie. Nasi uczniowie wykazali się wiedzą z historii wojska, musztry wojskowej, nauki śpiewu hymnu państwowego, sprzętu wojskowego. Udział w tym konkursie to swoista lekcja patriotyzmu.

Koordynator: prof. Czesław Zadrożny

16 kwietnia 2015